Sizin Sözünüzde Biz

Sn. Ahmet Gül’e 2009 yılında tezimin istatistiksel analizlerinin yapılması amacıyla başvurmuştum. O zamandan beri bütün çalışmalarımda kendisi ile çalıştım. Her zaman titiz ve güvenilir olması, çalışmalarımızı en kısa zamanda en doğru şekilde yorumlaması ile bütün çalışmalarımızın başından sonuna kadar vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Sn Ahmet Gül’e buradan akademik hayatıma yaptığı büyük katkılardan dolayı teşekkür etmek istiyorum.

05.08.2020

Doç Dr. Tuğba Bezgin

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı

 

Merhaba, ben Dilek Öcalan.  Afyonkarahisar  Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapıyorum. Sayın Ahmet Gül ile Ege Üniversitesi’nde doktora yaptığım süreçte  bir arkadaşım aracılığıyla  tanıştım. Çalışmalarımızın  istatistik analizlerinde bizlere yol gösterici ve destek olmuştur. Bu süreçte anlayışı, sabrı, hoşgörüsü, şeffaflığı ve problemlerimizi hızlı bir şekilde çözme yeteneği için Sayın Gül ve ekibine yürekten teşekkür ederim. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Saygılarımla…

04.08.2020

Dr. Öğr. Üyesi Dilek ÖCALAN 

 

Tez çalışmanın istatistiği için Ahmet Bey ile çalışmaya başladık. Daha önce çalışmamız için Power analizi yaptığımız zaman tanışmıştık. Zorlu ve araya pandemi girmesiyle çok uzun süren tez çalışmamda sonuçları anlayıp, yorumlamamda gösterdiği sabırdan dolayı kendilerine teşekkür ederim. Her seferinde yeni istatistik tablosu istediğimizde hiç yorulmadan tekrar tekrar açıp çalışmayı hatırlayıp, her zaman yardımcı oldu. Kendisi ve ekibi ile çalışılmasını öneririm.

04.08.2020

Arş. Gör. Dt. Azat RASULOVA

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti ABD

 

Sayın Ahmet Gül ile doktora bitirme tezim için araştırma yaparken tanıştım. Sayın Gül, araştırma verilerinin çözümlenmesi ve yorumlanması sürecinde ve çalışma sonuçlanana dek destek ve yardımlarını esirgemeden, profesyonel bir yaklaşımla araştırmanın tamamlanmasında büyük rol oynamıştır.Şunu belirtmek isterim ki; sosyal bilimlerde ve özellikle müzik alanındaki bilimsel araştırmalarda, soyut verilerin doğru ve güvenilir bir şekilde işlenmesi ve/veya çözümlenebilmesi; elde edilen bulguların anlamlı bir şekilde yorumlanması için araştırmacıların alan uzmanlarıyla birlikte çalışması faydalı olacaktır. Bu tür araştırmalarda istatistik teknikleri veri toplamak için kullanılacak ölçek/ölçeklere göre belirlendiği gibi kimi zaman araştırmada kullanılacak ölçek/ölçekler verilerin çözümlenmesinde kullanılacak istatistik tekniklerine göre de belirlenebilmektedir. Bu nedenle günümüzde istatistik yazılımları (özellikle SPSS) araştırmacıların yaygın olarak kullandıkları “araçlar” haline geldiyse de, çözümlemede hangi testlerin uygulanacağına ve hangi bulguların anlamlı ya da rapor edilmeye değer olduğuna karar verirken araştırmacıların uzman (istatistikçi) görüşü almasının, çalışmanın geçerliği ve güvenirliği açısından yararlı olacağını düşünüyorum.Sayın Gül ile 2010 yılından bu yana çeşitli akademik raporlarda birlikte çalışma olanağı bulmuş biri olarak söylemeliyim ki kendisinin deyimiyle iyi bir “istatistik koçu” edinmiş oldum. 2011 yılında kurduğu “İstatistik Dünyası” adlı şirket ile alanda farklı bir markaya imza atmış olan sayın Gül’ü, istatistik alanında gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği olumlu çalışmalardan dolayı kutluyorum.

Saygılarımla,
Sevan NART
Bartın Üniversitesi, Eğitim Fakültesi,
GSEB, Müzik Eğitimi ABD Başkanı

 

Adana Şehir Hastanesi’nde KBB uzmanıyım. Ahmet Bey’le yaklaşık 4 yıl önce tanıştım. Yaptığım çalışmaların istatistiksel analizlerinde bana çok önemli katkıları oldu. Ayrıca dergilerden gelen revizyon süreçlerinde , her zaman açıklayıcı ve bilgilendirici yaklaşımıyla büyük desteğini gördüm.  Dürüst ve  titiz çalışmalarından ve desteklerinden dolayı tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.    

09.03.2018

Dr.Birgül TUHANİOĞLU

 

 

Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesiyim. Ahmet Bey’le okulumuzdaki bir hocamızın önerisi ile tanıştım. İyi ki tanımışım sormak istediğim her konuda cevap alabildim. Yaptırdığım çalışmalarımı gönderdiğim dergilerden yapılan analizlerle ilgili hiçbir olumsuz geri bildirim almadım. Titiz, özverili, güvenilir ve ulaşılabilir bir danışmanlık ve istatistiksel hizmet verdikleri için kendilerine teşekkür ve saygılarımı sunarım.

08.03.2018

Yrd.Doç.Dr. Eylem TOPBAŞ

İç Hastalıkları Hemşireliği Bilim Dalı

 

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim elemanı olarak çalışmaktayım. Sayın Ahmet Gül Bey’i yüksek lisans tez aşamasında tanıma şansım oldu. Tez sürecindeki en zor zamanlarımda, istatistik konusundaki net ve açıklayıcı bilgileri, doğru yönlendirmeleri ve motive eden yaklaşımıyla Ahmet Bey’in bana çok önemli katkıları oldu. Kendisine ve ekibine merak ettiğim, aklıma takılan her soruda rahatça ulaşabildim. Ahmet Bey’le doktora tezim sırasında da çalışmaya devam ettik ve bundan sonraki süreçlerde de birlikte çalışmayı diliyorum.

Bana olan katkıları ve destekleri için İstatistik Dünyası’na ve Ahmet Gül Bey’e sonsuz teşekkürler ediyorum.

08.03.2018

Dr. Tuğçe Akyol

 

 

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi programında yüksek lisans yapmaktayım. Tezimin istatistiksel analizlerinde bana destek olması için birçok merkezle/kişiyle iletişime geçtim ancak hiçbiri içime sinmedi ve sorunuma çözüm üretemedi. Sonrasında lisanstan bir arkadaşım aracılığıyla Ahmet hocama ulaştım. İstatistiksel analizler öncesinde örneklem seçiminden başlayarak en zorlandığım konularda hızlı, çözüm odaklı ve güvenilir geribildirimiyle bana destek olan Sayın Ahmet hocama çok teşekkür ederim. Zamanla yarıştığım dönemlerde hızlı çözümleri ile tez sürecime çok katkısı olmuştur. Kesinlikle kendisiyle ve İstatistik Dünyası ekibi ile çalışılmasını öneririm.

07/03/2018

Ceren KOÇAK

Hacettepe Üniversitesi

 

Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktayım. Ahmet Bey’le yüksek lisans tezim sırasında çok zor bir dönemde iken tanıştım. Öncesinde verilerin analizini başka birine yaptırmıştım ve çok mağdurdum. Ahmet Bey beni anladı, dinledi, sabırla anlattı. Sonunda Ahmet Bey’in destekleri ile savuma sınavında geçtim. Kendisi çok değer verdiğim bir insandır. 2011’den beri dostluğumuz, çalışmalarımız devam etmektedir. Etrafımdaki birçok kişi kendisi ile benim aracılığım ile tanışmış, birçok çalışma yürütmüşlerdir. İşine gösterdiği özen, özveri takdire şayandır. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

 

08.03.2018

Öğr. Gör. Saadet Gonca MAVİ AYDOĞDU

 

 

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde doktora öğrencisi ve Araştırma Görevlisiyim. Birlikte çalıştığım hocalarımın tavsiyesi üzerine, akademik çalışmalarımızın pek çoğunda ekibinizle birlikte destek oldunuz. Çok önemli bir şey, e-mail ve telefonlara hızlı dönüş yapıp yardımcı olmanızdır.  Titiz ve tecrübeli yaklaşımlarınız için teşekkür ederim.

08.03.2018

Arş. Gör. Evrim Eyikara

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hemşirelik Bölümü

 

 

 

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisiyim. İstatistik Dünyası ve Sn. Ahmet Gül ile bölümümüz hocalarından Prof. Dr. Kaan ORHAN sayesinde tanıştım. Bilgi ve tecrübesiyle çalışmalarımızın istatistiksel analizleri için gerekli yönlendirmeleri yapan, sonuçlarını ayrıntılı olarak aktaran, özellikle kısıtlı zamanımız olduğunda bizleri kırmayıp sonuçları mümkün olan en kısa sürede yetiştiren Ahmet Bey’e katkıları ve özverili çalışmalarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

08/03/2018

Dt. Cansu Görürgöz

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi ABD

 

 

 

İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği doktora tez aşamasındayım. Tez çalışmamın başladığı süreçle beraber başta Ahmet Bey, Gökçe Hanım, Asuman Hanım olmak üzere ekibin diğer üyelerine göstermiş oldukları sabır, özveri ve titiz çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Her zaman sorularıma kısa sürede yanıt alabildiğim, tam destek sağlayan İstatistik Dünyası ekibine başarılar dilerim.

Emeğe her zaman saygı…

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

Öğretim Görevlisi Sevda Efil

08/03/2018

 

 

Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim dalında doktora yapmaktayım. Ahmet Beyle eşimin tez çalışmaları sırasında tanıştım. Daha sonra da tez danışmanımın yönlendirmesiyle Ahmet Beyle çalışmaya başladım. Tezimin istatistiksel çalışmalarını yaparken göstermiş olduğu titizlik ve güvenirlilik için kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Çalışmalarımızın daim olmasını dilerim.

16/03/2009

Yunus GÜNİNDİ

Sınıf Öğretmeni

 

 

Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim dalında yüksek lisans öğrenimimi 2008 yılında tamamladım. Tez danışmanım sayesinde Ahmet Beyle tanıştım. Tezimin istatistiksel çalışmalarında sıkıntılı anlar yaşadığım zamanlarda bana çok yardımcı oldu. Ahmet Bey sadece tezimin istatistiksel çalışmalarıyla değil manevi desteğiyle de her zaman yanımda oldu. En umutsuz anlarımda bile beni yeniden, yılmadan çalışmaya teşvik etti. Çalışmalarıma sağlamış olduğu katkılardan dolayı kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

16/03/2009

Nilgün GÜNİNDİ

Sınıf Öğretmeni

 

 

Gazi Üniversitesi yüksek lisans öğrencisiyim ve MEB ‘de anaokulu öğretmeni olarak görev yapıyorum. Ahmet Bey ve İstatistik Dünyası’na kısa bir süre sonra teslim edecek olduğum tezimin en zor aşamalarında istatistiksel olarak, zorlandığım ve bunaldığım zamanlarda da bir psikolojik danışman olarak yanımda yer aldı. Kilometrelerce uzakta olmama rağmen bana imkânları bir adım daha yaklaştıran çalışma azmimi yitirdiğim zamanlar beni motive eden ve tezimin son aşamaya gelmesini sağlayan tüm büro çalışanlarına özelliklede Ahmet Gül’e sonsuz teşekkür ederim.

7 Mart 2009

Beyda ÖZTÜRK

 

 

Ankara Üniversitesi Ev Ekonomisi Anabilim Dalı Çocuk Gelişimi ve Eğitimi programında yüksek lisans yapmaktayım. “Okul öncesi eğitim alan ve almayan ilköğretim birinci sınıf öğrencilerinin sosyal uyum ve becerilerinin karşılaştırılması” konulu tezimle ilgili istatistiksel çalışmalarımda ve profesyonel yaklaşımıyla her zaman desteğini gördüğüm Ahmet Bey’e sonsuz teşekkürler…    

12.03.2009   

Özlem KAYA

Okul öncesi Öğretmeni

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Sami Ulus Çocuk Hastalıkları hastanesinde uzmanlık tezimin hazırlık aşamaları sırasında bir yardım ararken Sn. Ahmet Gül ile tanıştım. Elimde bir tomar ne yapacağımdan emin olmadığım veri ile kendisi ile görüşmeye gittiğim ilk günden itibaren kesin ve net soruları hem yönlendirerek hem de ihtiyacım olan cevapları mümkün olan en kısa sürede bana yetiştirerek tezimin tamamlanmasına katkıda bulundu. Kendisine teşekkür ediyor, iş birliğimizin devamlı olmasını diliyorum.

09/03/2009

Dr. Başak Aksoy

 

 

Ankara Üniversite Fen Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi Anabilim Dalı’nda doktora öğrencisiyim. Şu an tez çalışmamın uygulamalarını tamamlamış araştırmamın bilimsel olarak değerlendirilmesi aşamasında bulunmaktayım. Tezime başlarken Gazi Üniversitesi öğretim üyelerinden Sayın Doç. Dr. Adalet Kandır’ın yönlendirmesi ile İstatistik Dünyası ve Sayın Ahmet Gül Bey’i tanıma fırsatı buldum. Özellikle benim için araştırmanın istatistiksel değerlendirme aşaması sorun gözüyle baktığım bir bölümüydü, bu kaygımı ve ön yargımı Ahmet Bey’in yaklaşımını görünce çok gereksiz buldum. Böyle bir fırsatı bu aşamada yakalamış olmak büyük bir şans. Çalışmaların doğru yorumlanması ve yazılması konusunda temel istatistik eğitimi desteğini, bu alanda çalışan birçok kişide bulmak zor.

İstatistik konusunda destek, yardım ve önerileri için İstatistik Dünyası’na ve AHMET GÜL Bey’e çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

04.03.2009

Öğr. Gör. Münevver Can Yaşar

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü

Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı

 

 

Yüksek lisans ve doktora için en az beş istatistikçiyle çalıştım. Ahmet Bey kendisinden en hızlı ve en anlaşılır bilgiye ulaştığım kişi oldu. Maddi olarak da gerekli yardımı gördüğümü belirtmeliyim. Farklı çalışmalarda da kendisinden yardım alabileceğimi düşünüyorum. İhtiyaç duyan arkadaşlara istatistikçi aramak için zaman kaybetmemelerini öneririm.

05/03/2009

Arzu ÖZYÜREK

 

 

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisiyim. İstatistik Dünyası ve Sn. Ahmet Gül ile diğer asistan arkadaşlarımın önerileri sayesinde tanıştım. Bir çalışmamda; sonuçların istatistiksel yorumlanmasında çok yardımlarını gördüm. Daha önceleri, çok sıkıntılar yaşadığım istatistiksel değerlendirmelerde ilk defa rahat ettim ve sayesinde konuyu tamamen anladım. Akademisyenlik hayatım boyunca hiç bir zaman bu rahatlığı yaşayamadığım için Ahmet Bey’le daha önce tanışabilmeyi dilerdim. Kendisine sabrı ve ilgisi için teşekkür ediyorum.                               

04/03/2009

Dt.  Tuğba  Bezgin

 

 

Bilimsel çalışmaların yapılmasında ve değerlendirilmesinde çok büyük bir yere sahip olan istatistik anabilim dalı tıp alanında tam olarak yeterli eğitim alınamadığından fakültelerde uzmanlık yapan birçok meslektaşımın da büyük bir sorunu oluşturmaktadır. Bu nedenle çalışmamda İstatistik Dünyasında Ahmet Beyden yardım aldım. Aldığım sadece oluşturulan verilere dair bir sonuç elde etmekten öte anlamadığım birçok noktayı öğrenmemi ve her an istediğim bilgiye ulaşmamı kapsamaktadır. Ahmet Bey bizlere sadece bir çalışmanın sonuçlarını çıkartmaktan öte istatistik yöntemleri ile bilgi alabilme imkânı da sunmaktadır. Bu açıdan kendisine bilimsel faaliyetlerimizde bizlere verdiği sınırsız destek ve sağladığı katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Tüm akademik hayatım boyunca kendisinden daha çok şey öğrenebileceğimden eminim. Tekrar teşekkürler…

Saygılarımla…

03/03/02009

DUYGU YAZICIOĞLU

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Oral ve Maksillofasiyal Hastalıklar ve Cerrahisi Anabilim Dalı

    

 

S.B.Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 4 gün sonra uzmanlığını alacak olan aile hekimliği asistanıyım. İstatistik Dünyası ve Sn. Ahmet Bey le tanışmamız diğer asistan arkadaşlarımın önerileriyle tez aşamasının bana korku veren istatistik kısmında oldu. Her asistan için omzunda ağır bir yük olan tezin, en can alıcı noktası olan istatistik beni çok korkutuyordu. Ahmet Bey sayesinde işlerim çok hızlı ve kolay sonuçlandı. Tüm sorularımın cevapları bir telefon ve bir mail kadar yakındı.. Her şey için sonsuz teşekkürler…

22.08.08

Dr. Derya Gülnar

 

 

 

Ankara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi yüksek lisans öğrencisiyim. Tezimin istatistiksel analizinde, bilgi ve tecrübeleriyle yanımda olan, her türlü yardım ve özverili çalışmalarından dolayı Ahmet Gül’e ve İstatistik Dünyası’na teşekkür ediyorum.

Mayıs 2008

Nardane ECE BÜLBÜL

 

 

Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi Eğitimi programında yüksek lisans yapmaktayım. Asistan arkadaşlarım sayesinde Ahmet Bey ile tanışma fırsatım oldu. Tezimin her aşamasında karşılaştığımız sorunlarla yakından ilgilendi. Tez bitene kadar ortaya çıkan problemlerde anında geri döndü. Karşılaştığımız sorunlarda, sorularımızı cevaplamaktan, tekrar tekrar düzeltmelerimizi yapmaktan yorulmadı. En son da analizleri Word dosyası ile göndererek, tabloların altında da tüm istatistiksel yorumları eklenmişti. Birlikte çalıştığımız süre içerisindeki anlayışı, sabrı ve titiz çalışmaları için Ahmet beye ve İstatistik Dünyası’na çok teşekkür ederim.

06.05. 2008

Arş. Gör. Özlem Yurt

Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi

Çocuk Gelişimi Eğitimi Bölümü

 

 

 

İstatistiğin günümüzde bilimsel bir makalenin yazımında ya da okunan bir makalenin anlaşılmasında çok önemli etkisi var.  İstatistik Dünyası ile hastanemize düzenledikleri kurs sırasında tanıştım. Kurstan çok faydalı bilgiler edindim. Sonrasında da makalelerimin yazımında ve yorumlanmasında çok yardımlarını gördüm. Darda kaldığımda, takıldığım noktalarda çok değerli önerilerde bulundular. Bana verdikleri güven, destek ve yardımlarından ötürü tüm İstatistik Dünyası çalışanlarına özellikle Ahmet Bey e çok teşekkür ederim…..

Nisan 2008

Dr Deniz Karcaaltıncaba

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Etlik Doğumevi Ankara

 

 

 

2004 – 2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi İşletme Eğitimi Dalında Yüksek Lisans öğrenimi gördüm. “Sektörel Dış Ticaret Şirketleri İhracat Modelinin Bitkisel Yağ Sanayindeki İşletmelere Uygulanabilme İmkânı ve İşletme Eğitimi Açısından Bir Değerlendirme” konulu bir tez hazırladım. Tezimin istatistiksel çalışmalarını yürütmek konusunda sıkıntılı anlar yaşadığım sırada bir yüksek lisans öğrencisi olan arkadaşım aracılığıyla ulaştığım Ahmet Bey tezimin istatistiki veriler ve yorumlar içeren bölümünde bana yardımcı oldu. Hemen hepimiz üniversite yıllarında istatistik dersleri almış olmamıza rağmen istatistiksel alanda bilmediğimiz çok şeyin olduğunu yaptığımız çalışmalar sırasında daha iyi anladım. Yorucu ama bir o kadar da keyifli geçen çalışmamda dakik, özverili ve profesyonel çalışmaları ile tezimin ilerlemesinde yardımcı olan Ahmet Bey’e ve İstatistik Dünyasına çok teşekkürler…

Mart 2008

Gülsüm Özüm ÇINAROĞLU

 

 

 

Ben Kırıkkale Üniversitesi İşletme Anabilim Dalındaki yüksek lisans öğrenimimi 2008 yılında tamamladım. Çalışmamı tamamlamamda en büyük desteği

İstatistik Dünyası’ndan aldım. Bir istatistiksel araştırmanın nasıl yapılacağı ve sonuçların nasıl değerlendirileceğini yorulmadan ayrıntılı olarak anlatan ve son derece hızlı çalışan Ahmet Bey’e teşekkürü bir borç bilirim.  İstatistiğin sadece yüzdelerden oluşmadığını, yapılan kıyaslamalarla ancak anlamalı sonuçlar elde edileceğini kendisinden öğrenmiş bulunuyorum. Tezimin son döneminde tanışma fırsatı bulduğum Ahmet Bey’le daha önce karşılaşmayı ve profesyonel yardımlarını daha önce almayı arzu ederdim. Kendisine tekrar çok teşekkür ederim.

Mart 2008.

Seher ÖNAL

Ekonomist

 

 

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak çalışıyorum. İstatistiğin tıp bilimindeki önemini iyi bilmekle birlikte, bu konudaki eksikliklerimi bilimsel yayınlarımı yaparken çok daha iyi anladım. Ülkemizde her alanda bilimsel çalışma yapılırken, en büyük hatalardan birisi hiç şüphesiz istatistiksel çalışmaların gelişigüzel yapılması. Dolayısıyla yapılan en ufak bir hata, tüm çalışmanın akışını değiştiriyor. Yayınların kaliteli dergilere kabulünü zorlaştırıyor. Bence, her yapılan çalışmada, istatistik uzmanının görüşünün alınması gerekli.

İstatistik Dünyasında sadece istatistiksel sonuçlarla kalmayıp, yorumlara da yer verilmesi, sorulan her soruya yanıt alınması da çok güzel.

İstatistik Dünyası’na ve Ahmet Bey’ e çok teşekkürler…

07 Mart 2008

Uzman Dr. Gülden BİLGİN

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Göğüs Hastalıkları

 

 

Ahmet Bey ve İstatistik Dünyası ile yüksek lisans tezini bitirmiş bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanışmıştım. Destek alan arkadaşım çalışmalarından memnun kalmıştı. Ben de bunun üzerine Ahmet Bey ile çalışmak üzere temasa geçtim. Yüksek lisans tezimin her aşamasında başlangıçtan itibaren Ahmet Bey ile çalıştım. Karşılaştığım tüm sorunlarda bilgi, ulaşılabilirliği ve çözüm bulma konusunda kendisinden çok destek gördüm. Ayrıca belirtmek isterim ki tez jürim de istatistik alanında hiçbir problemle karşılaşmadım. Sorularımı yanıt almakla beraber, içinde kaybolduğum istatistik dünyasını benim için daha anlaşılır kıldığı için kendisine teşekkür ediyorum. İlerleyen çalışmalarımda da kendisiyle çalışmak isterim. Hayatta başarı merdivenini kolay ve emin adımlarla çıkmanız dileğiyle…07 Mart 2008

Sümeyye Arslan

GÜTF Hastanesi

Süpervizör Hemşire

 

 

 

Ben Cleveland Clinic Pediatric Long Term Video-EEG ünitesinde research fellow olarak çalışıyorum. Ahmet Bey ile bundan 4 yıl önce Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nöroloji Bölümü’nde Çocuk Nöroloji yandalımı yaparken tanıştım. Düzenlenen İstatistik kursundan çok yararlandım. Research yaparken en önemli şey metodu öncelikle iyi kurmak ve hangi yöntemle neye bakacağına karar vermektir. Baştan metod ve yapılacak istatistikler iyi kurgulanırsa hem research kolay yürür hem de sonradan istatistik aşamasında zorluklarla karşılaşılmaz. Ben bu sayede researchlerimi daha bilinçli ve kolay yaptım. Bu bağlamda Ahmet Bey’e her türlü yardım ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 06 Mart 2008

Tugba Hirfanoglu MD

Epilepsy Research Fellow

 Cleveland Clinic

 Dept. of  Neurology

 S 50, 9500 Euclid Ave.     

 Cleveland, OH  44195, USA 

 

 

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Programında Yüksek Lisans öğrencisiyim. Tezimin her aşamasında yanımda istatistik konusunda bilgili ve tecrübeli bir kişinin bulunması gerçekten güven verici. Teşekkürler Ahmet Bey…Doktora tezinde görüşmek dileğiyle…

Mart 2008

Zuhal Ulusan

Hemşire

 

 

Ankara Eğitim ve Araştırma hastanesi Aile Hekimliği bölümünde asistanım. Tezim sırasında Uz.Dr.Dilek Dilli sayesinde Ahmet beyle tanıştık. Tezimin ‘’Süt çocuklarında aşı uygulamaları sırasında ağrıyı etkileyen faktörler’’ hazırlık safhasından başlayarak sonuna kadar çok güzel bir çalışma ortamı yarattı. Ahmet beye ve İstatistik Dünyası’na çok teşekkür ederim. İnsan tezle uğraşıncaya kadar sanırım istatistik öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu anlayamıyor. Kendi adıma keşke asistanlık süremin başından itibaren Ahmet beyle tanışsaydım ve istatistikle ilgili temel bir eğitim alsaydım çok farklı olabileceğini düşünüyorum. Yinede en kısa zamanda bu eğitimi almak istiyorum. Tez veya çalışma yapacak doktor arkadaşlara önerim tezin başından itibaren Ahmet beyle iletişime geçmeleri. Önerilerine göre tez veya çalışmalarına yön vermeleridir. İçtenlikle söylüyorum her türlü kaprisimize ve devamlı yeni istatistikler talep etmemize rağmen hepsini mükemmel şekilde yerine getirdiğinden dolayı teşekkürler. 

15 Şubat 2008

Dr. İzzet Göker KÜÇÜK

Ankara Eğitim Ve Araştırma hastanesi

Aile Hekimliği Asistanı

 

 

Bilim dünyasında bilimsel doğruların bulunması ve yorumlanmasında istatistiğin önemli rolü vardır.  Bu nedenle iyi bir akademisyen olmak için iyi bir istatistik bilgisine sahip olmak ya da iyi bir istatistikçiniz veya kurumunuzun olması gerekir. Ben bu iki şansı da yakalamış nadir akademisyenlerden biriyim. Makalelerin doğru yorumlanması ve yazılması konusunda temel istatistik bilgisini, almış olduğum kısa süreli istatistik eğitimi sayesinde kazandım. Bunun yansıra bu eğitimin yeterli olmadığı ya da yardım almanız gereken durumlarda da her an ulaşabileceğim iyi bir istatistikçi ve istatistik kurumunun varlığı da benim bu yolda güven içinde ilerlememe neden olmuştur.

Sonuç olarak hem istatistik eğitimi almamda hem de bu konuda destek, yardım ve önerileri için İstatistik Dünyası’na ve AHMET GÜL beye çok teşekkür ediyorum.

3 Mart 2008

Yrd Doç Dr Zühre KAYA

Pediatrik Hematoloji BD

Gazi Üniv Tıp Fak

 

 

 

Hem arkadaşım hem de dostum olan Sevgili Ahmet,

Kendisine, istatistiğin özellikle tıp alanında çok iyi bir şekilde yetiştirdiğini her zaman söylerim. Bu konuda sayısız insanlarla çalıştım ve kurs aldım ama diyebilirim ki Türkiye’de bu konuda kendini yetiştirebilmiş sayılı insanlardan birisi olduğunu söylemek lazım. Özellikle çoklu regresyon ve risk analizlerindeki başarıları beni ve arkadaşlarımı oldukça şaşırtmakta. Beraber yaptığımız kongre bildirilerinin sayısını hatırlamıyorum. Bunun yanında halen değerlendirilmekte olan birkaç yazımızdan bahsetmek istiyorum. Bunlardan birisi tavşanlarda deneysel olarak yaptığımız apandektomi modelinde 5HİAA düzeyi ile ilgili olan çalışma American Journal Of Emergency Medicine dergisinde revizyon istendi, yine aynı dergide dünyada ilk olarak yapılan akut apandisit tanısında fibrinojenin yeri isimli çalışmada geliştirdiğimiz risk formüllü çalışmamız değerlendirmeye alındı. Ameliyat sonrası ağrı ile ilgili olarak Laparoskopik kolesistektomi sontarı ağrı tedavisinde magnesium infüzyonu isimli çalışmamız Acta Anesthesiology Scandinavia isimli dergide düzeltme istendi kabul aşamasında. Meme kanserinde risk faktörü isimli çalışmamız da meme sağlığı dergisinde değerlendirmede. Yine akut apandisitte risk tanımlamada kendi ismimizle anılacak punlama modelini geliştirmekteyiz ve yakında yazılarak yabancı dergide değerlendirilmek üzere göndereceğiz.

Yapmış olduğun yardımların için sonsuz teşekkürler. Sen bu ülke için bulunmaz bir kişisin, iyi ki varsın ve bizlerin prestijli yayın yapmasını sağlamaktasın. Başarılarının devamını diliyorum.

1 Mart 2008

Yrd.Doç.Dr. Öner MENTEŞ

GATA Genel Cerrahi Ankara

 

 

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ  ANABİLİM DALINDA DOKTORA ÖĞRENCİSİYİM. “TÜRKİYE’DE YASAMA İŞLEVİ AÇISINDAN MİLLETVEKİLİ DANIŞMANLIĞI” BAŞLIKLI TEZ  KONUM SİYASET BİLİMİ ALANINDA TÜRKİYE’DEKİ İLK AKADEMİK ÇALIŞMA OLMASI NEDENİYLE BİR HAYLİ ZOR VE SIKINTILI BİR SÜREÇ GEÇİRİYOR. BU SÜRECİ ATLATMAMDA  AHMET BEY VE DOLAYISIYLA  İSTATİSTİK DÜNYASI’NIN ÇOK ÖNEMLİ KATKILARI OLDU. HALA DA OLMAKTA… NİTEKİM ÇALIŞMAMIN İKİNCİ BÖLÜMÜNÜ DE YİNE AHMET BEYLE ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUM… DOSTLUK VE TİTİZ ÇALIŞMALARI İÇİN KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM..

04 Mart 2008

MİLLETVEKİLİ DANIŞMANI

MİNE YILDIZ

 

 

 

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik programında yüksek lisans eğitimim sırasında Ahmet Bey ile çalışma fırsatım oldu. Tezimin istatistiksel değerlendirmelerini birlikte yaptık. Ayrıca tezimde uygulanacak olan istatistiksel yönteme de birlikte karar verdik. Gerçekten tezim ortaya çıkana kadar oluşan tüm değişiklikleri tekrar tekrar yapmaktan hiç yorulmadı. Sonuçta istatistiksel olarak değerlendirmeleri Word dosyası ile göndermekle kalmayıp tabloların altında istatistiksel tüm yorumları da yapılmıştı. Kendisiyle çalışmaktan son derece memnunum. Titiz ve anlayışlı çalışmaları için çok teşekkür ederim.

03 Mart 2008

Arş. Gör. Deniz (Genç) ÖZTÜRK

Gazi Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu

Hemşirelik Esasları

 

 

 

Ahmet Bey, ben kursa katılmadım, ama tezimi hazırlarken o kadar çok size danıştım ki katılmış kadar oldum. Ben de ilk fırsatta kursa katılmayı isterim, Terminoloji konusunda oldukça bilgi sahibi oldum, bunu kursla pekiştirmek isterim.
Ayrıca tezime karşı olan ilginize ve sabrınıza teşekkür ediyorum, her aşamada desteğinizi hissettim ve bu da bana inanılmaz bir rahatlık verdi. Arkadaşlara istatistikten kaçmamalarını öneriyorum… Saygılar.

04 Mart 2008
Dr.Burcu Tezcan
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi

 

 

Ankara Hastanesinde Çocuk sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalışıyorum. Daha önceleri istatistik bilgilerini erişilmez bilgiler olarak görüyordum. Bu düşüncem 1 aylık istatistik kursunun ilk saatlerinde de devam etti. Fakat zaman geçtikçe Sn. Ahmet Gül’ün de yardımıyla biz klinisyenlerin de bazı istatistiksel analizleri yapabileceğini fark ettim. Çalışmalarımla ilgili basit analizleri yapabiliyorum ama komplike analizlerde desteğe ihtiyaç duyuyorum. “İstatistik Dünyası” ile yaptığım anlaşma sonucu danışma desteği alıyorum ve bundan da son derece memnunum. Klinisyenlerin “nasıl olsa istatistikleri yaptırırım” diye düşünmeyip kurs almalarında -en azından terminoloji anlamaları açısından- yarar görüyorum. Destek almaya da devam etmek istiyorum.

Destek aldığım çalışmalar

1-SGA olarak doğan çocukların preadolesan dönemde OGTT ile değerlendirilmesi (yurt dışı yayın oldu)

2-SGA olarak doğan çocukların preadolesan dönemde atopi yönünden değerlendirilmesi (poster)

3-BCG aşısı Atopi ilişkisi (yurt içi ve yurt dışı poster oldu)

4-Boğmaca verilerinin değerlendirilmesi (yazılma aşamasında)

5-Çocuklarda Hb A1c dağılımı (poster)

15 Ocak 2007

Uz Dr Dilek Dilli

Ankara Eğitim Hastanesi

 

 

 

Sadece tez döneminde istatistik çalışmalarımda yardım etmekle kalmayıp neyin neden ve neyin ne olduğunu da sıkılmadan anlatan ve anlamamızı sağlayan İstatistik Dünyası ve Ahmet Bey’ e teşekkürü borç bilirim. Özellikle önümüze istatistik sonuçları diye sayfalarca rakam koymak yerine kendisi günün her saatinde açıklamalarıyla bizi desteklemiştir. Tekrar tekrar teşekkür ederim Ahmet Bey…

15 Şubat 2007

Dr. Dt. Fethi ATIL

Kırıkkale Üniversitesi

A.D.Ç.H. ve Cerrahisi A.B.D. Öğretim Görevlisi

 

 

 

“Ülkemizde bilimsel yazı yazma anlamında en büyük eksikliklerden biride yapılan çalışmaların değerlendirme aşamasında ortaya çıkıyor. Elde edilen verilerin değerlendirilmesi ve yorumlanması çalışmanın aslında bel kemiğini oluşturuyor, yapacağınız en ufak bir hata her şeyi değiştirebiliyor. Benim ilk olarak asistanlık dönemimde yaptığım çok güzel bir çalışmanın A sınıfı bir dergide yayınlanmasında verilerimin iyi bir şekilde değerlendirilip, istatistiksel anlamda yorumlanmasının katkısı çok büyük olmuştur. Bu imkânı bana sağlayanda İstatistik Dünyası’dır. Bu ilk yazımızdan sonrada bana her defasında çok büyük yardım ve katkıları olmuştur. Her seferinde aklıma takılan veya derginin sorduğu istatistik ile ilgili tüm sorulara onlardan ayrıntılı yanıt alabilmişimdir. Şuan yurt dışında çalışıyorum ama hala istatistiklerimi mail aracılığı ile İstatistik Dünyası’na danışıyorum. Büyük emek sarf edilerek kurulan bu profesyonel kurumun bilim dünyasına büyük katkıları olmuştur ve olmaya da devam edecektir”

Sevgi ve saygılarımla,

20/09/2006
Nazan DALGIC, MD
Research Fellow
Children`s Hospital Boston
Department of Infectious Diseases

 

 

 

            Asistanlığımın sonunda,  “Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Erişkin Acil Servisine Başvuran 65 Yaş ve Üzerindeki Hastaların Epidemiyolojik İncelemesi” isimli tez çalışmamın verilerinin çok sayıda ve çeşitli olması nedeniyle analizinin nasıl yapılacağının içinden çıkamadığım bir zamanda uzman desteği almanın yararını görmüş bulunmaktayım. Çalışmaya başlamadan önce istatistik ve veri analizi konusunda yardım almak gerçekten çok önemli. Eğer nasıl analiz edileceği önceden belirlenmemiş veriler ile çalışılıyorsa bunların analiz edilebilir şekilde sınıflandırılması çok daha zor oluyor. Verilerin sınıflandırılması, analiz için kullanılan yöntemlerin öğrenilmesi, çalışmayı yapan kişiler için hayati değer taşımaktadır. Bu konudaki eğitimin ve desteğin, benim yaptığım gibi, profesyonel kişilerden alınması sonradan sıkıntı yaşanmasının önüne geçecektir. İstatistik Dünyası’na ve Ahmet Beye Eylül 2006’daki yardımları için teşekkürlerimi bir kez daha bildirmekten mutluluk duyarım.

Dr. Fahrigür Dede

TC SB Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Acil Tıp Uzmanı        

 

 

Ben Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişlimi Ve Eğitimi Bölümünde Yüksek Lisans Öğrencisiyim. “Resmi Ve Özel İlköğretim Kurumlarında Görev Yapan Yönetici, Öğretmen Ve Ebeveynlerin Okulun Fiziksel Durumu Ve Güvenliği Konusundaki Görüşleri ” konulu tezi hazırlamaktayım. Tezimin İstatistiksel kısmını İstatistik Dünyası’nda yaptırdım. Kendileriyle çalışmaktan son derece memnun kaldım. Titiz çalışmaları için çok teşekkür ederim.

10 Aralık 2006

Elif ÖNCÜ

Anasınıfı Öğretmeni

 

 

 

Yıllardır eksikliğini hissettiğim istatistik hakkında genel yaklaşım ve bilimsel çalışmalarımıza yardımcı olabilecek temel bilgileri katıldığım kursunuzda kısa sürede aldığımı düşünmekteyim. Elbette 16 saatlik bir kurs sonucunda ihtiyacım olan tüm istatistiksel becerileri kazanıp sergileyemeyeceğimin farkındayım. Ancak bu temel bilgilerle çalışmalarımın daha iyi planlanıp daha iyi bilimsel sonuçlara ulaşacağını düşünmekteyim. Sonuç olarak İstatistik Dünyası’nın kursuna katılmaktan mutluyum. İlgilerinize teşekkür ederim.

18 Ağustos 2006

Dr. Sebahat Gücük

S.B.Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Aile Hekimliği Asistanı

 

 

Tezimin  istatistik  bölümünde ki  çalışmalar  için İstatistik Dünyasına teşekkür  ederim.  Hiç yüz  yüze  görüşmeden   telefonla  ve  internet aracılığıyla istatistik çalışmamı  tamamladım. Bir  çalışma, araştırma  ya da tez yapılmadan önce istatistik uzmanından görüş  alınması gerektiğini  düşünüyorum. Çünkü  bu   Çalışmanın hem düzenini   hem de kolaylaşmasını  sağlayacaktır…..

11 Ağustos 2006

Dr.Lütfiye AÇIK

Selçuk Ünv. Tıp Fakültesi

 

 

Asistanlık döneminde sıkıntılı bir dönem olarak geçen tez hazırlamamda, bana desteğini çok hızlı ve hiç vaktimi almadan bilgisayar ortamında doğru, eksiksiz en önemlisi de  profesyonel yaklaşımın her aşamada hissedildiği çok özverili iş anlayışına sahip İstatistik Dünyası ve Ahmet Bey’e teşekkürü borç bilirim.

12/08/2006 

Dr.H.Gül Baytan Sezer

Ankara Ünv. İbni Sina Hastahanesi

 

 

Ben Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Aile Hekimliği asistanıyım. İstatistik kursunu ilk defa bizim doktor arkadaşlardan duymuştum. İlk kursu da kaçırmıştım. Böyle şeylere de meraklı olduğumdan bu sene içinde ilk fırsatta bir kurs programını ayarladık. Önceleri pek bir fikrimde yoktu ancak derse gidince aslında ne kadar gerekli olduğunu anladım. Tabi bütün istatistiği bir hafta sonunda öğrenmenin imkânı yok ama temel bilgiler, anket sorularını hazırlarken nelere dikkat edileceği, istatistiksel testler gibi pek çok konuda bilgi sahibi olabiliyor insan. Tüm doktor arkadaşlara bir fırsatını bulup gitmelerini öneriyorum.

İstatistik Dünyası’na Teşekkürler…

10 Ağustos 2006

Dr. Aylin Baydar

 

 

2002 – 2005 yılları arasında Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bilim Dalında Yüksek Lisans öğrenimi gördüm. “ Alt ve Üst Sosyoekonomik Düzeydeki Ailelerin Aile İşlevleri, Anne – Çocuk İlişkileri ve Aile İşlevlerinin Anne – Çocuk İlişkilerine Etkileri ” konulu bir tez hazırladım. Zaman zaman oldukça sıkıntılı dönemler yaşamama rağmen beni motive eden en önemli şeylerden biri tezimin istatistiksel çalışmalarını Ahmet Bey ’ in yürütüyor olmasıydı. Bir doktor arkadaşımın aracılığıyla ulaştığım Ahmet Bey, hemen hepimiz üniversite yıllarında istatistik dersleri almış olmamıza rağmen istatistiksel alanda bilmediğimiz çok şeyin olduğunu, en önemlisi de tespit ettiğiniz bilimsel gerçekleri alana kaydetmede istatistiğin ve istatistikçinizin ne kadar büyük önem taşıdığını öğretti bana. Yorucu ama bir o kadar da keyifli geçen çalışmamda bir an olsun beni üzmeyen, dakik, özverili ve profesyonel çalışmaları ile alana güzel bir tez eklenmesine yardım eden Ahmet Bey ’ e ve İstatistik Dünyası çalışanlarına çok teşekkürler…

25 Kasım 2005

Serap ÇAKICI

 

 

İSTATİSTİK BİLMENİN YARARLARI Öncelikle tıp alanında istatistiğin yerini vurgulamak isterim. Bazı verileri ve olasılıkları ifade ederken istatistiksel açıdan açıklamak pek çok alanda olduğu gibi tıp alanında da kabul görmektedir. Kişinin kendi verilerini istatistiksel yöntemlerle kendisinin hesaplayabilmesi için temel istatistik yöntemlerini bilmesi yeterli oluyor. Ben doçentliğe hazırlık döneminde yaptığım araştırmalarda temel bazı bilgileri bilmenin faydasını gördüm(İstatistik Dünyası’ndan almış olduğum temel istatistik eğitimi sayesinde). Çalışmayı veya projeyi düşünüyorum. İleri istatistik yöntemlerini öğrenmek daha zor ve gerektiği zaman danışma alınabilir.

7 Haziran 2005

Doç.Dr.Günay Ertem

Ankara Eğitim Hastanesi

© Copyrights 2020 | istatistik.com.tr | Tüm Hakları Saklıdır.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial