SAYILARLA İSTATİSTİK DÜNYASI, 2020

blog
30
Ara.

SAYILARLA İSTATİSTİK DÜNYASI, 2020

 

İstatistik Dünyası olarak 2020 yılında COVID-19 tedbirlerine uygun şekilde 4130 yüz yüze anket çalışması gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Tüm Dünya’yı etkileyen COVID-19 Salgınının yüz yüze anket yöntemine olan etkisi göz ardı edilemez. 

İstatistik Dünyası olarak 2020 yılında CATI(Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi) ve CAWI (Bilgisayar Destekli Web Görüşmesi) yöntem ile gerçekleştirdiğimiz anket sayımız daha önceki dönemlere göre artış göstermiştir. Bunun nedeni olarak da uzun zamandır üzerinde çalışmış olduğumuz IDOL sisteminin COVID-19 ile birlikte hayata geçmesi olmuştur.
IDOL(İstatistik Dünyası Online) 

İstatistik Dünyası olarak 2020 yılında 73 Akademisyene İstatistiksel Analiz ve Danışmanlık Hizmeti sağladık. Başta sağlık sektörünün kıymetli çalışanları ve akademisyenleri olmak üzere 10 yıldır olduğu gibi COVID-19 sürecinde akademisyenlere desteğimizi esirgememiş bulunuyoruz.

İstatistik Dünyası olarak 2020 yılında 1224 saat online ileri seviye SPSS eğitimi gerçekleştirdik. Eğitim alanlar arasında Tıp Doktorları, Ebe-Hemşireler ve Diş Hekimleri ağırlıklı olmak üzere hemen hemen bütün branşlardan akademisyen ve uzmanlara SPSS eğitimi sunmanın mutluluğunu yaşamız bulunuyoruz. Çünkü iyi bir İstatistik Veri Okur-Yazarlığı her alanda gereklidir.

İstatistik Dünyası olarak 2020 yılında IDOL sistemimizin içerisinde daha çok genişleyen Blog yazılarımız düzenli olarak yayınlanmış bulunmaktadır. Blog yazılarımızı yazarken zaman zaman kendi çalışmalarımızdan elde ettiğimiz veriler, zaman zaman da TÜİK verilerini kaynak aldık. Önümüzdeki dönemlerde Blog yazılarımı artırmak için çalışmalara devam ediyoruz.

İstatistik Dünyası olarak 2020 yılında 63 Lisans mezununa Proje Bazlı “Veri Derleme Uzmanı” olma imkanı sağladık. Veri Derleme Uzmanları yüz yüze, CATI ve CAWI anket çalışmalarında verilerin toplanması ve düzenlenmesi aşamalarında bizlere büyük katkılar sunmuşlardır. 

İstatistik Dünyası olarak 2020 yılında 30 Büyükşehir ve 9 il olmak üzere toplam 39 ilde çalışmalarımızı tamamladık.

 


© Copyrights 2020 | istatistik.com.tr | Tüm Hakları Saklıdır.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial