İDOL

İDOL 


İSTATİSTİK DÜNYASI ONLİNE

 

 

ÖRNEKLEM VERİ TABANI

 

  • Bilgi üretmek, veri kirliliğin çok fazla arttığı şu günlerde hem Türkiye’de hem de tüm dünyada sağlıklı, doğru ve güvenilir VERİ çok önem kazanmıştır ve çok değerlidir.Bilginin ham maddesi VERİ dir. VERİ nin kaynağı ise İnsanlardır. Veri çok değişik kanallar aracılığı ile toplanmaktadır. Son “COVİD 19” salgınından sonra yüz yüze görüşme tekniği ile veri toplamak şu günlerde imkansız hale gelmişken, bu salgın sonrasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…
  • İstatistik Dünyası olarak çok önceden hazırlıklarına başladığımız  “İstatistik Dünyası Online” (İDOL) sistemimizde 50 bin kişiden oluşan “Büyük Türkiye Veri Tabanı” bulunmaktadır. Bu veri tabanının 5 bin tanesi hane bazlı veri tabanından oluşmaktadır. Sürekli olarak güncellenen ve büyüyen hane bazlı örneklem veri tabanı referans usulü ile gönüllülük esasına göre oluşturulmuştur.
  • Hane bazlı örneklem veri tabanına gönüllü olarak dahil olan “ÖRNEK BİREY” ler kişisel bilgilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde güvence altında olduğunu bilmektedirler.
  • İDOL sisteminde sanayi ve işyerlerine ait örneklem veri tabanı ile Profesyonel Meslek Sahipleri örneklem veri tabanı hazırlıkları devam etmektedir. 

 

İSTATİSTİK DÜNYASI ONLİNE(İDOL) ÇALIŞMA YÖNTEMİ

 

  • Bu yöntem yardımı ile operatör/anketör soruların tümünü bir bilgisayar ekranında görmekte, kullanılan özel yazılım programı sayesinde atlamalı sorular, şıklar arası rotasyon, kota ve mantık kontrolü ve görüşmenin tamamlanma süresi gibi teknik uygulamaların tümü gerçek zamanlı olarak tespit edilebilmektedir. Projenin içeriği ve konusuna göre uzman ve akademisyen ekibimizle veri toplama araçlarının geçerli ve güvenilir bir şekilde hazırlanması çok önemlidir.
  • İDOL alt yapısında 25 eğitimli CATI (Bilgisayar Destekli Telefon Anketi) uzmanı bulunmaktadır. Sürekli gelişen CATI uzmanları iletişim eğitimleri ile desteklenmektedir. CATI uzmanlarına araştırmanın konusu ve içerikleri konusunda eğitimler verilmektedir.
  • CATI uzman havuzu proje bazlı olarak eş zamanlı olarak 50, 75 ve 100 kişiye çıkarabilecek kapasitemiz bulunmaktadır. -İDOL alt yapısında görüşmeler isteğe bağlı olarak ses kayıtlı veya ses kayıtsız olarak yürütülmektedir. Proje sahibinin isteğine göre şekillenen bu yöntem ile proje sahibi dilerse ses kayıtlarını uzaktan erişim yöntemiyle dinleyebilir.

 

 

“İstatistik Üretmek Karanlığa Işık Tutmak Kadar Onurlu Bir Görevdir.”

……HEDEF 100 BİN ÖRNEK BİREY……

 

ÖRNEKLEM HAVUZU

 

REHBER HAVUZU

 

VERİ DERLEME UZMANI BAŞVURU FORMU

 

CATI(Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi) SORU FORMU

© Copyrights 2020 | istatistik.com.tr | Tüm Hakları Saklıdır.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial